fbpx

Prowadzimy trzy grupy w sekcji Optimist. Regatowa grupa A i B Optimist oraz szkółka dla dzieci od 6 roku życia rozpoczynających przygodę z żeglarstwem.

Zajęcia prowadzone są według autorskiego programu przygotowanego przez naszych trenerów z zebranych doświadczeń w ich pracy ze sportowcami. Po dołączeniu do teamu jest możliwość żeglowania na swojej łódce lub na klubowym Optimiście. Trenujemy przez cały rok w weekendy oraz wyjeżdżamy na regaty i zgrupowania.

Jesienią i zimą trenujemy na sali gimnastycznej, na basenie, na świeżym powietrzu (rowery, basen, narty zjazdowe, narty biegowe, park linowy, gimnastyka). Wszystkie zajęcia odbywają się w Warszawie i okolicach. Program ułożony jest, by przygotować zawodnika do wysiłku na łódce, w szczególności podczas pierwszych treningów w sezonie żeglarskim oraz poprawić funkcjonowanie organizmu naszych podopiecznych, nie zapominamy o przygotowaniu motorycznym, które minimalizuje ryzyko kontuzji i niweluje wady postawy.

Wiosną i latem treningi odbywają się w bazie nad Zegrzem przy hotelu Helios. W sekcji początkującej uczymy od podstaw żeglowania, a następnie zawodnik przenosi się do sekcji regatowej, by móc startować w zawodach sportowych.
Plan treningowy sekcji regatowej ułożony jest, aby przygotować zawodników do startu w zawodach rangi mistrzowskiej w Polsce i Europie.

Zawodnicy wszystkich grup wyjeżdżają na obozy letnie oraz zimowe do Pucka, Trójmiasta, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji oraz innych miejsc w których odbywają się zawody.